Egy kb 40 fős női fejlesztői csoport számára tartottunk tréninget, akik a vállalati kultúra fejlesztésének, a munkahelyi közösségteremtésnek és a cég szakmai előremenetelének aktív mozgatórugói. A felsővezetők néhány tagja már régóta nyomon követte a más vállalatoknál elért sikereinket, ezért egyikőjük úgy döntött, hogy személyesen is részt vesz egy félnapos workshopunkon, ahol közvetlenül tapasztalhatta meg a módszereink hatékonyságát. A workshop során olyan eszközöket és technikákat mutattunk be, amelyek azonnal alkalmazhatók a munkahelyi környezetben, és amelyek segítenek a dolgozók motivációjának és elkötelezettségének növelésében.
A projekt során figyelembe vettük a vállalat célkitűzéseit és a célközönség, a női IT-sok sajátosságait. A vezetők olyan különleges képzést akartak adni a női vezetőknek és fejlesztőknek ami többet nyújt egy szokásos munkavállalói tréningnél. Olyan képzést akartak biztosítani, ami által a női vezetők és fejlesztők magukból és környezetükből is képesek a legjobbat kihozni. Kiemelt figyelmet fordítottunk arra, hogy a női célcsoport hogyan éli meg saját helyzetét a cégen belül – egy férfiak által dominált IT környezetben, és a munkahelyen kívül is – édesanyaként. Ezeket a szempontokat szem előtt tartva alakítottuk ki a tréning tematikáját és módszertanát.
Első lépésként inspiráló videókat küldtünk a leendő résztvevőknek, hogy felkeltsük az érdeklődésüket és a figyelmüket a programra. Ezt követően három-négy résztvevővel mélyinterjúztunk, hogy jobban megértsük, hogy érzik magukat a cégen belül, milyen problémákkal és feszültségekkel küzdenek. Ezek alapján egy kérdőívet is készítettünk, amely segített feltérképezni a valós viselkedésüket és gondolkodásukat.
Az adatgyűjtés eredményei alapján egy rövidített, 3-4 órás growth mindset tréninget tartottunk. Itt a résztvevők megismerkedtek a fix és a growth mindset közötti különbségekkel, és megtanulták, hogyan küzdjenek meg azzal, hogy félnek a hibázástól.. Kiemeltük, hogy fontos az izgulást nem elnyomni, hanem energizálni, mert így jobb teljesítményt érnek el. A képzés során a nőkkel szembeni előítéletesség is szóba került, aminek kezelésére konkrét eszközöket és tippeket adtunk.
A mindset tréning után két-három héttel a bámészkodó hatással folytattuk a képzést. Ez a tréning a csoportnyomás és a bámészkodó hatás kezelésére fókuszált, bemutatva, hogyan maradnak az emberek passzívak bizonyos helyzetekben, és hogyan lehet ezen változtatni. A résztvevők szituációs gyakorlatok segítségével tapasztalták meg, hogyan lehet felelősséget vállalni másokért és aktívan cselekedni a problémás helyzetekben.
A program végén egy 30 napos kihívást indítottunk, amely segítette a tanultak beépítését a résztvevők hétköznapi viselkedésébe. A kihívás során minden nap valami új dolgot kellett megtenniük, például rendszeresen dicsérni a kollégáikat az erőfeszítéseikért és cselekedeteikért. Ezzel az volt a célunk, hogy a pozitív viselkedésformák természetes részévé váljanak a mindennapjaiknak. Kutatások bizonyítják, hogy ha legalább 3 héten keresztül minden nap gyakoroljuk a kiválasztott új dolgot, akkor az beépül az életünkbe és viselkedéssé válik. Mi ezt a 21 napos kerekítettük 30-ra, hogy biztosabbak legyünk az eredményben.
A három hónapos program során szoros együttműködésben dolgoztunk a piacvezető vállalattal. Bár a program rövid volt, a résztvevők gyorsan elköteleződtek a growth mindset és a felelősségvállalás iránt.
Az egymásra épülő, elméleti és gyakorlatorientált képzések, valamint a 30 napos kihívás hosszú távon is éreztették hatásukat. A résztvevők megtanulták, hogyan küzdjenek meg a csoportnyomással, és vállaljanak aktív szerepet a problémás helyzetek megoldásában. Ez a tudás nemcsak a munkájukban, hanem a mindennapi életükben is hasznosnak bizonyult, hozzájárulva egy pozitív és támogató vállalati kultúra (és magánélet) kialakulásához.
A résztvevők közül többen is olyan mélyen elköteleződtek a growth mindset és a felelősségvállalás iránt, hogy szerettek volna tréningeket tartani a cég más munkatársainak is. Bár a tudásuk még nem volt elég mély a feladathoz, ez az elkötelezettség mutatta a program sikerét és hatását. A cég más részlegei is érdeklődést mutattak a program iránt, és a felsővezetők külön meghívta társalapítónkat, Zimbardo professzort egy privát beszélgetésre.
A hosszú távú együttműködés eredményeként a cég folyamatosan nyitott maradt a hasonló programokra, és több alkalommal szerveztek további tréningeket és beszélgetéseket a munkatársak számára.
A Hősök Tere Company minden programjával a Hősök Tere Alapítványt támogatja, ezért a velünk szerződő cégek aktív részesei és támogatói egy pozitív társadalmi változásnak. A képzéssorozat bevételéből 15 pedagógus tréningjét tudtuk finanszírozni, ami jelentős hatással volt a jövő generációinak fejlődésére.
A pedagógusok olyan értékes tudásra és tapasztalatokra tettek szert, amelyeket továbbadtak diákjaiknak, segítve őket abban, hogy nyitottabban éljenek, merjenek kritikusan gondolkozni, cselekedni és hogy felelősséget vállaljanak másokért.. A piacvezető IT cég ezért nemcsak a női munkavállalók szakmai életét gazdagította az általunk átadott tudással és gyakorlati eszközökkel, hanem hozzájárult egy fejlődés-fókuszú társadalom építéséhez is.