A Local Hero – vállalati társadalmi felelősségvállalás olyan program, amelyben összekapcsoljuk a vállalatokat a helyi iskolai közösségekkel.
Azért, hogy a Hősök Tere Alapítvány által kidolgozott tréningek, workshopok, 30 napos kihívások ne csak egyéni, de közösségi és vállalati szinten is változást hozzanak.
A projektben résztvevők egyéni fejlesztése mellett különös erővel változik az iskolai közösségek, a vállalati és tágabb értelemben a városi, helyi közösségek működése is, nő az odafigyelés, együttérzés és nyitottság.
Célunk, hogy a fiatalok és a felnőttek is érzékenyek legyenek a társadalmi problémákra, felismerjék azokat a helyzeteket, amikben ők is tehetnek, segíthetnek.
A vállalattal együttműködésben kiválasztjuk a részt vevő iskolákat, osztályokat, és segítő önkénteseket toborzunk a munkavállalók között.
Iskolai tréningeket tartunk és terepgyakorlatokat szervezünk pedagógusoknak, diákoknak. A vállalatnál ezzel párhuzamosan lojalitást és attitűdváltozást elősegítő tréningeket tartunk felső- és középvezetőknek.
30 napos kihívást hirdetünk és szervezünk az iskolának és a vállalat dolgozóinak, amiben személyesen is megtapasztalhatják a hétköznapi hősiességet.
Zárórendezvény keretében a vállalat és az iskola képviselői értékelik a programot, és kiosztják a résztvevői, támogatói elismeréseket.
Az egyik fő cél, hogy a program abban a kerületben, városban, vagy megyében valósuljon meg, ahol a vállalat is működik. Így nem csak egyéni és kisközösségi szinten érünk el pozitív változást, de hatással leszünk a tágabb környezetre is, ahol a programban résztvevők együtt élnek. (Pl: az az iskola kerül kiválasztásra, ahol a legtöbb munkavállaló gyermeke tanul.)
A vállalat önkéntesei részt vehetnek az iskolai tréningeken, ezzel közelről is megtapasztalják, hogy mi az a hétköznapi hősiesség, illetve személyesen is összekapcsolódnak a közösség tagjaival.
Párhuzamosan a vállalat dolgozói is részesülnek a kiválasztott egyéni teljesítményt és felelősségvállalást ösztönző tréningekben. Ezek hatásaként a résztvevők elkötelezettebbek lesznek a változások kezelésére, megoldásorientálttá válnak, bátrabban vállalják a hibákat, a visszajelzéseik építőek, bátorítóak és konstruktívak lesznek. Összességében javul a teljesítmény és az elköteleződés a vállalat felé.
A vállalat dolgozói és az iskolai csoportok párhuzamosan vagy akár együtt is belevághatnak a 30 napos kihívásába, így ez lehet akár olyan kihívás is, ami a helyi közösségre közvetlenül gyakorol pozitív hatást.
Mivel a tréningekben mind a munkatársak, mind a pedagógusok, diákok részesülnek, a pozitív változást mindhárom csoportban tapasztalhatjuk.