Azért is szeretünk világszerte elismert technológiai óriásokkal dolgozni, mert élen járnak a digitális innováció és a szervezeti kultúra fejlesztésében. Ügyfelünk globális szinten is ismert arról, hogy kiemelt figyelmet fordít munkatársainak a személyes és szakmai fejlődésére, különösen a growth mindset szemléletmód népszerűsítésére. Világvezető pozíciójából is adódik, hogy nemcsak arra összpontosít, hogy a kollégák a cég iránt elkötelezettek legyenek, hanem arra is, hogy a vezetők és beosztottjaik nyitottak és befogadóak legyenek a folyamatos fejlődésre. Pontosan ezért büszkeség és szakmai elismerés nekünk, hogy a Hősök Tere Companyt találták ideális partnernek Magyarországon az alkalmazottaik inspirálására.
Természetes, hogy egy ilyen magas szintű szervezeti kultúra kialakítása és fenntartása komoly kihívásokkal jár, különösen egy olyan vállalat esetében, amely már maga is sokat tett a growth mindset integrálása érdekében. Feladatunk közé tartozott, hogy egy olyan growth mindset vállalati programot állítsunk össze, amely valóban új és értékes perspektívát nyújt a munkatársaik számára. Közösen úgy döntöttünk, hogy a vállalati programunkat egy fenntarthatósági nap köré szervezzük, ahol workshopjainkkal, speciális terepgyakorlatunkkalérzékenyítjük a munkatársakat a felelősségvállalás és a bámészkodó hatás következményeire.
A growth mindset egy olyan gondolkodásmód, amely arra ösztönöz, hogy egyrészt a kihívásokban lehetőséget lássunk a fejlődésre, másrészt hogy a kudarcokat ne végleges vereségként éljük meg, hanem egy tanulási folyamat részeként. Ez a szemléletmód különösen fontos a mai gyorsan változó világban, ahol a rugalmasság és a tanulásra való képesség kulcsfontosságú a sikerhez, a vállalati misszió beteljesüléséhez, és egyáltalán, a világ legfontosabb kihívásainak kezeléséhez
A cégvezetők gyakran panaszkodnak arról, hogy a growth mindset gyakorlati alkalmazása nem mindig egyszerű, különösen egy nagyvállalatnál, ahol a szervezeti struktúrák és a napi rutinok gyakran megnehezítik egy új gondolkodásmód beépülését. Ezért a szóban forgó ügyfelünknél is a mi feladatunk volt az, hogy megmutassuk, hogyan lehet a growth mindsetet a mindennapi munka során alkalmazni, különösen olyan szituációkban, amikor magunkért vagy másokért felelősséget kell vállalnunk.
Pontosan ezért kombináltuk a programunkat a bámészkodó hatással Ez a jelenség azt mutatja meg, miért maradunk passzívak bizonyos helyzetekben, és hogyan várjuk el, hogy mások cselekedjenek helyettünk. Ez különösen releváns olyan vállalati környezetben, ahol a proaktivitás és a felelősségvállalás alapvető fontosságú az eredményes munkavégzéshez.. Sok általunk és a résztvevők által hozott példát beszéltünk át, amelyek mind segítették az egyéni felelősség megértését és vállalását az adott munkahelyi helyzetekben.
A fenntarthatósági nap programjának részeként egy speciális titkos terepgyakorlatot szerveztünk, amelynek célja az volt, hogy a cég munkatársai szembesüljenek azzal hogyan bámészkodnak Ők maguk is. A terepgyakorlatot egy külső helyszínen, egy budapesti golfklubban tartottuk, ahol az önkénteseink úgy tettek, mintha segítségre szorulnána. Megdöbbentő, és életszerű helyzeteket akartunk teremteni, amiktől azt reméltük, hogy a vállalat munkatársai felismerik és reagáljanak rájuk. Nem így történt.
A terepgyakorlat során az önkénteseink egyszerre több helyszínen is úgy tettek, mintha segítségre lenne szükségük. Ezek egyértelmű helyzetek voltak. A vállalat munkatársai mégsem álltak meg segíteni. Nem azért mert rossz emberek. Hanem azért, mert a szituáció – például az, hogy sokan voltak és siettek – akadályozta meg őket abban, hogy cselekedjenek. A tapasztalat mélyen megdöbbentette a résztvevőket, mert nem gondolták magukról, hogy ennyire közönyösek is lehetnek. A terepgyakorlat tapasztalata megmutatta, mennyire fontos a tudatosság, a jelenlét és a proaktív cselekvés a mindennapi életben és a munkában egyaránt.
A terepgyakorlat után interaktív workshopot tartottunk, ahol bemutattuk az eredményeket, és megbeszéltük, hogy mi történt és miért. Az önkénteseink felfedték önmagukat , és beszámoltak a megéléseikről, a tényekről és az érzésekről is. a tényeket és a jelenségek hátterét a vállalat munkatársaival együtt elemeztük. A workshoppal elértük, hogy a résztvevők mélyebben megértették a growth mindset gyakorlati hasznát, különösen a felelősségvállalás és a bámészkodó hatás kezelésében – további munkahelyi példákon keresztül. Megértették, hogy a growth mindset nemcsak elméletben fontos, és hogyan lehet azt a mindennapi viselkedésbe beépíteni. Megértették, hogy a felelősségvállalás azt jelenti, hogy nem maradunk bámészkodóak, hanem aktívan cselekszünk, amikor a környezetünkben valami váratlan dolog történik. A workshop végén kiscsoportos beszélgetéseket szerveztünk, ahol a résztvevők megosztották egymással a tapasztalataikat és azt, hogy mit tesznek másként ezután.
Az egyik legfontosabb visszajelzés, ma is hatással van ránk és a résztvevőre is: a program végén odajött egy vezető beosztású munkatárs és azt mondta: “Eddig is tudtam, mert a cégnek fontos, hogy megtanuljuk, mit jelent a growth mindset, De most itt, Ti értettétek meg velem, hogy mit jelent ez a gyakorlatban. Hogy mit kell tennem ahhoz, hogy growth midnsetesen viselkedjek. És ezt köszönöm!”
A HR munkatársait is lenyűgözte a tapasztalt, hogy mennyire hatásos volt a vállalati programunk, amelyet azóta tartó jó viszonyunk is igazol.
A Hősök Tere Company az ügyfelek révén a Hősök Tere Alapítványt segíti, ahol a pedagógusok tanításán keresztül érjük el a magyar közoktatás fejlesztését, a fiatal diákok szemléletváltását. A szoftvervállalattal közös munkánk másik eredménye, hogy ebből a bevétleből 8 pedagógus tréningjét tudtuk finanszírozni, ami hozzájárult a jövő generációinak fejlődéséhez.
Együttműködésünk a világ egyik leghíresebb vállalatával tanulságos és értékes tapasztalatokat hozott mindannyiunk számára. Megmutatta, hogy ha egy cég – legyen az a világ egyik legnagyobb vállalata is – már elméletben ismeri a growth mindset fogalmát, a gyakorlati alkalmazásban még mindig lehet új és értékes tanulságokat nyújtani, új praktikus eszközöket adni a hétköznapi viselkedéshez, amely segíti a vállalatot és a munkatársaikat is.