A Hősök Tere Alapítvány elődje, a Hősök Tere Kezdeményezés 2013-ban néhány magánszemély összefogásából indult, akik eldöntötték, hogy tenni akarnak a közöny ellen, tenni akarnak azért, hogy Magyarország egy élhetőbb, szolidárisabb társadalommá váljon.
Az ötletet Philip Zimbardo szociálpszichológus Heroic Imagination Project-je adta, amely 2010-ben indult el az Egyesült Államokban azzal a céllal, hogy a szociálpszichológiai ismereteken alapuló tréningeken, workshopokon oktasson, képezzen átlagos emberekből mindennapi hősöket.
Ennek nyomán alapította meg Magyarországon Orosz Györgyi, Philip Zimbardo és Halácsy Péter a Hősök Tere Kezdeményezést, amely bár egy féléves programsorozatnak indult, de ma már alapítványként működik és munkatársaival, valamint önkénteseivel töretlen lelkesedéssel és lendülettel dolgozik azon, hogy felhívja a figyelmet a közönyre, a társadalmi felelősségre, és hétköznapi hősöket neveljen.
Missziónk, hogy az emberek képesek legyenek és akarjanak tenni, kiállni egymásért, hogy a szolidaritás, együttérzés társadalmi norma legyen. Ám kiállni másokért, segíteni másokon miközben nekünk is annyi bajunk van, nem is olyan egyszerű.
Sokminden akadályozhat meg minket a cselekvésben: a rohanás, a csoportnyomás, a felelősség megoszlása, a bizonytalanság, a félelmeink, a szokásaink, a hiedelmeink, a sztereotípiák, előítéletek, vagy egyszerűen csak nem hisszük el, hogy ha cselekszünk, azzal valósban segítünk, változást érthetünk el.
Mi abban hiszünk, hogy a hétköznapi hősök olyan hétköznapi emberek, akik tudnak és akarnak cselekedni másokért, mert elhiszik, hogy hatással vannak környezetükre és tudják hogyan győzhetik le azokat a mentális akadályokat, amelyeket a tudatalattink kifogásként használ, amikor helyzet van.
Közösségépítő, kommunikációs tanácsadó, tréner
Érzékeny vagyok a társadalmi problémákra. Folyamatosan építem a kisközösségeket – szalonokat szervezek. Szívesen segítek mások kommunikációs készségeinek javításában. Az elmúlt tíz évben gyakorlatilag azzal foglalkozom, hogy lesz valaki hiteles, önazonos és hatékony kommunikátor. Televíziós és újságírói tapasztalatokkal a hátam mögött ezt örömmel teszem civilként is.
Budapest School alapító, Prezi társalapító
A Budapest School alapítója és a Prezi társalapítója vagyok. Mérnök vagyok, ha van valami incidens, akkor meg akarom érteni, hogy mi történhetett, ki akarom találni, hogyan javítsunk a rendszeren, hogy ezt a hibát ne kövessük el újra. Én hiszek abban, hogy hatással lehetünk a teljes rendszerre. Nagy társadalmi rendszereket lehet és kell is felülről alakítani, de kellenek alulról jövő kezdeményezések is.
Pszichológus vagyok, a Stanford Egyetem professzora. Nevemet a stanfordi börtönkísérletek kapcsán ismerte meg a világ. Jelenleg – alapítóként és igazgatóként – a Heroic Imagination Project-et vezetem, egy non-profit szervezetet, amely a hétköznapi hősiesség és hétköznapi hősök elkötelezett támogatója.
adrienn.misinszki@hosoktere.org
krisztina.fejes.martinez@hosoktere.org
dora.zuberecz@hosoktere.org
A szervezetünk minden területén számítunk önkéntes társakra. Azaz önkéntesek tartanak trénigeket, workshopokat, szeveznek online és offline kampányokat, (pl. a 30 napos kihívást), kommunikálnak a social médiában, iskolákban tartanak előadásokat, egyetemeken oktatják a hétköznapi hősiességet, szerveznek támogatókat, tartják a kapcsolatot a vállalatokkal, forgatnak filmeket, bonyolítják a pénzügyi dolgainkat, jogi tanácsot adnak, cikkeket és tananyagokat fordítanak, fejlesztik a szervezetünket, csapatot építenek, felvételiztetik az új önkénteseket, mérik a hatásunkat, mentorálják egymást és a rendezvényeinken is feladatokat vállalnak.
Egyre több a feladatunk, ezért folyamatosan várjuk az új érdeklődőket, jelentkezz te is hozzánk önkéntesnek!
Jelenlegi és volt önkénteseink az élet legkülönbözőbb területéről érkeztek: vannak köztük marketing- és kommunikációs szakemberek, trénerek, HR-esek, filmesek, pénzügyi és jogi szakértők, diákok, pedagógusok, és még sorolhatnánk.
Van kedved csatlakozni? Jelentkezz hozzánk és beszéljünk róla, találjuk meg együtt a helyed nálunk!